Bayram Öncesi Emeklilere Çifte Mutluluk! Maaşlar ve İkramiyeler Hesaplanmaya Başladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haziran ayı, 16 milyon vatandaş için bayram ikramiyesi ve emekli maaşı ödemesi açısından çifte ödeme anlamına gelecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli ikramiyesinin bayram öncesinde ödeneceğini açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ikramiyelerin Kurban Bayramı öncesinde ödeneceğini ve takvimin yakında açıklanacağını belirtti.

Haziran ayı maaş ödeme günleri de bayrama denk geliyor. Bu durumda tüm emekliler için bayram öncesi aylık ödenmesi ile ilgili bir müjde bekleniyor. Bu sayede emeklilere 10-14 Haziran haftasında hem ikramiye hem de aylıkları birlikte ödenebilecek.

Bayram Öncesi Hazırlıklar

Bu yıl yüzde 50 zamla 2 bin liradan 3 bin liraya çıkartılan bayram ikramiyesi, Kurban Bayramı öncesinde 10-14 Haziran tarihleri arasında ödenecek.

Emekli İkramiyesi Detayları

Emekli ikramiyesinden Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aylık alan tüm hak sahipleri yararlanacak. Emekliler, maaşları ne olursa olsun 3 bin lira ikramiye alırken, ölüm maaşı alan dul yetimler ve iş göremezlik ödeneği alanlar ise hisse oranlarına göre ikramiyeden faydalanacak.

Aylık oranı yüzde 75 olanlara 2 bin 250, yüzde 50 olanlara bin 500, yüzde 25 olanlara 750 lira bayram ikramiyesi yatırılacak.

Erken Davranan Kazanır

Henüz emeklilik başvurusu yapmamış olanlar için de ikramiye şansı bulunuyor. 31 Mayıs akşamına kadar başvurusunu yapan sigortalılar için aylık hesaplanması 1 Haziran’dan başlayacak. Bu şekilde bu emekliler de Kurban Bayramı ikramiyesinden yararlanmış olacak. Aylık bağlanmadıysa işlemler tamamlandıktan sonra ikramiye ve toplu maaşlar birlikte ödenecek.

Haziran ayında emeklilere yapılacak ödemelerle ilgili son karar beklenirken, vatandaşlar en az 13.000 TL gibi bir tutarın hesaplarına yatırılacağı müjdesini bekliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
Bayram Öncesi Emeklilere Çifte Mutluluk! Maaşlar ve İkramiyeler Hesaplanmaya Başladı!