ÇALIŞAN KADINLARA 11 BİN 288 TL DESTEK!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile PTT iş birliğiyle kadınların iş hayatına kazandırılması için büyük bir adım atılıyor. Yeni yardım programı kapsamında çalışan annelere 11 bin 288 TL destek ödemesi yapılacak. Detaylar haberimizde!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kadınların istihdamını artırmak ve iş hayatında daha güçlü bir konuma gelmelerini sağlamak amacıyla yeni bir sosyal yardım programı düzenliyor. Bu program kapsamında, çalışan annelere yönelik 12 ay boyunca her ay 325 euro (11 bin 288 TL) destek ödemesi yapılacak.

Haber Detayları:

  • Yardım programı, haziran ayında başlayacak ve başvuru şartları belli oldu.
  • İstanbul, Ankara ve İzmir’de çocuğuyla aynı adreste yaşayan, SSK’lı ve tam zamanlı bir işte çalışan anneler bu destekten yararlanabilecek.
  • Başvuru şartları arasında, çocukları 0-24 aylık olan ve bakım eğitimi almış bakıcı sağlayan anneler de yer alıyor.
  • Bakıcılar için de belirli şartlar bulunuyor: 18 yaşını doldurmuş olmak, çocuk bakımı eğitimlerini tamamlamış olmak ve bakıcı belgesine sahip olmak gerekiyor.
  • Ayrıca, bakıcıların çocuklarıyla aynı adreste ikamet etmeleri ve çocuk bakıcılığıyla ilgili eğitim almış olmaları da başvuru şartları arasında yer alıyor.

Bu yeni yardım programıyla kadınların iş hayatına katılımlarının desteklenmesi ve ailelerine sağlanan ekonomik desteklerin artırılması hedefleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
ÇALIŞAN KADINLARA 11 BİN 288 TL DESTEK!