Emeklilere Müjdeli Haber: Seyyanen Zam Uygulaması Kaldırılıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, emeklilere seyyanen zam uygulamasının kaldırılacağını duyurdu, “Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Milyonlarca emekli Ocak ayında %49,25 oranında bir zam almasına rağmen, bu artış enflasyon karşısında yetersiz kaldı. En düşük emekli maaşı 10 bin TL seviyesinde kalarak hayal kırıklığı yarattı.

Beklenen seyyanen zam gerçekleşmeyince, emekliler arasında umutlar tükenmeye başladı. Ancak SGK Uzmanı Özgür Erdursun’un yapmış olduğu açıklama emeklilere umut ışığı oldu.

Özgür Erdursun, hükümetin seçim sonrası Orta Vadeli Program kapsamında en düşük emekli aylığını kaldırmayı planladığını belirtti. “Hükümetin artık böyle bir uygulamayı ortadan kaldırma niyetinde olduğunu düşünüyoruz. Bunun için intibak yasasıyla birlikte emekli aylıklarının yatırılan primlere ve gün sayısına göre artırılmasıyla bu temel aylık meselesine son vermek istediklerini gözlemliyoruz” dedi.

Erdursun, Temmuz ayında asgari ücrete %25 ila %30 arasında bir zam yapılacağını ve aynı oranlarda emekli aylıklarına zam yapılması halinde bile en düşük emekli aylığının 10 bin TL seviyesinde kalacağını ifade etti.

“İntibak yasası emekliye rahat nefes aldıracak” diyen Erdursun, bu sayede emekli aylıklarının güncelleneceğini ve en düşük kök aylık ya da tamamlanan aylık gibi konuların ortadan kalkacağını belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
Emeklilere Müjdeli Haber: Seyyanen Zam Uygulaması Kaldırılıyor!