1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Emeklilikte seyyanen zam ve bayram ikramiyesi tartışmaları devam ediyor

Emeklilikte seyyanen zam ve bayram ikramiyesi tartışmaları devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal Güvenlik uzmanı Özgür Erdursun, SSK ve Bağ-Kur emeklileriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Canlı yayında konuşan Erdursun, “Bayram ikramiyeleri kaldırılsın” diyerek yerine getirilmesi gereken önerileri sıraladı. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun TBMM’de emeklilerle ilgili açıklamalarını da eleştiren Erdursun, “Böyle bir para varsa cebimize girmeyen bu para kimin cebine giriyor?” diye sordu.

Erdursun, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin bir dizi düzenleme beklediğini vurgularken, kademeli emeklilikten kök aylıklarının artırılmasına kadar çeşitli iyileştirmelerin yapılmasını talep etti. Özellikle seyyanen zam ve bayram ikramiyesi konusunda önemli değerlendirmelerde bulunan Erdursun’un önerileri şöyle:

“Bayram ikramiyesi yerine emekli gerçek aylığını alsınlar. Eğer emekli aylığı hesaplamasında değişiklik olmasaydı, bugün emekliler minimum 10 bin lira yerine 20 bin lira alacaktı. Bu, emekliler için adil bir düzenleme olacaktır.”

Erdursun ayrıca, Türkiye’de yaşanan ekonomik süreci de değerlendirerek, “Temmuz ayında gerçek enflasyon verileri açıklanmazsa, TÜİK’in verileriyle enflasyonun yüzde 20’ler civarında çıkacağını öngörüyorum. Bu durum kök aylıklara yansıtılmalıdır.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli