1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Emeklilere Müjde! KYK Yurtları Ücretsiz Kullanım İmkanı Sağlıyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Emeklilere Müjde! KYK Yurtları Ücretsiz Kullanım İmkanı Sağlıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde açıklanan enflasyon oranlarıyla beraber maaşlarına zam alan SSK, Bağ-Kur, 4A, 4B ve 4C statüsündeki emeklilere, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan önemli bir destek geldi.

Bakanlık, temmuz ayı boyunca emeklilere Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında ücretsiz konaklama imkanı tanıyor.

Detaylar ve Başvuru Şartları:

  • Kimler Yararlanabilir: SSK, Bağ-Kur, 4A, 4B, 4C statüsünde emekli olan herkes, bu fırsattan yararlanabilecek.
  • Ücretsiz Konaklama: KYK yurtlarında sağlanacak ücretsiz konaklama hizmeti, yaz ayları boyunca geçerli olacak ve tatil bölgelerindeki yurtlarda da emeklilere sunulacak.
  • Başvuru Yöntemleri: Emekliler, ücretsiz konaklamadan yararlanmak için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ilgili müdürlüklerine veya e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapabilecekler.

Bakan Işıkhan’ın Açıklaması: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, KYK yurtlarının yaz aylarında emeklilere ücretsiz olarak açılacağını belirterek, bu hizmetin emekliler için büyük bir kolaylık sağlayacağını ifade etti. Ayrıca, Bakanlık bünyesindeki diğer tesislerin de emeklilerce ücretsiz olarak kullanılabileceğini vurguladı.

Bu kapsamda, tüm emeklilerin 81 ilde geçerli olan bu ücretsiz konaklama fırsatından faydalanabilmeleri için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklama emekliler arasında memnuniyetle karşılandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli