Kurban Bayramı Yardımı Ne Zaman Yatacak? Kimler Yararlanacak?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurban Bayramı’na yaklaşırken, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar farklı kurumlara başvurarak tatil yardımlarını almak için harekete geçiyorlar. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise, “Aile Destek Ödemeleri” adı altında, yararlanıcılara 1.250 TL’ye kadar sosyal yardım sağlıyor.

Aile destek fonları, her ayın 15’inden itibaren yararlanıcıların hesaplarına yatırılacak. Ancak Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte, ödemelerin bu ayın daha erken bir tarihinde yapılacağı belirtiliyor. Ödemeler, yararlanıcının banka hesabına yatırılacağı gibi, en yakın PTT şubesinden de alınabilecek.

Kim, Kişi Başına Ne Kadar Alıyor?

  • Aylık destek tutarı 450 TL veya daha az olanlar: 1.250 TL
  • Aylık destek tutarı 450 TL’den fazla veya 911,15 TL’den az olanlar: 1.100 TL
  • Aylık destek tutarı 911,15 TL ve üzeri veya 1.372,30 TL’den az olanlar: 950 TL
  • Aylık destek tutarı 1.372,30 TL ve üzeri veya 5.667,37 TL’den az olanlar: 850 TL

Aile Destek Programı’na başvurular, elektronik devlet sistemi üzerinden veya adreslerinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı’na yapılabilir. Başvuruda bulunacak kişilerin Türk vatandaşı olmaması, Mavi Kart sahibi olması, yerleşim adresinin yurt dışında olması veya 18 yaşın altında olması gerekmektedir.

Ayrıca, hanede memur, noter veya ev hizmetlisi olarak çalışanlar, yurt dışında çalışanlar, dış borcu olanlar veya özel fonlarla sigortalı olan kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
Kurban Bayramı Yardımı Ne Zaman Yatacak? Kimler Yararlanacak?