Ölüm Aylığı Alanlara 5 Bin TL Promosyon! Bankalara Başvurun!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SGK, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla ölüm aylığı alan hak sahiplerine 5 bin TL promosyon ödemesi yapılacağını duyurdu.

SGK’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, kurumdan maaş alan 12,7 milyon emeklinin bulunduğu ve bu ödemelerin bankalar aracılığıyla gerçekleştirildiği belirtildi.

SGK’DAN AÇIKLAMA

SGK tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Emekli aylığı alan vatandaşlarımıza yönelik promosyon ödemeleri, kamu bankalarında yaklaşık 2 katına çıkarılarak, 8 bin ila 12 bin lira arasında belirlenmiştir. Bunun dışında, SGK’den ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine de başvurmaları halinde 5 bin lira promosyon ödemesi kamu bankalarımızca yapılacaktır. Bankalar tarafından promosyon ödenebilmesi için emeklilerimizin ve hak sahiplerinin bankalara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.”

Promosyon Ödemelerinin Detayları

SGK’nın duyurusunda, promosyon ödemelerinin asgari düzeyde olduğu, bankaların kendi uygulamaları kapsamında promosyon ödemelerini artırabilecekleri ve diğer bankalara yönelik çalışmaların neticesinin de hak sahipleriyle paylaşılacağı ifade edildi.

Ölüm aylığı alan hak sahipleri, SGK’nın bu duyurusu doğrultusunda bankalara başvurarak 5 bin TL promosyon ödemesini alabilecekler. Bankaların kendi promosyon politikaları doğrultusunda bu tutarın artırılabileceği de belirtiliyor. Emekli ve hak sahiplerinin, promosyon ödemelerinden yararlanabilmeleri için bankalara başvurmaları gerekiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
Ölüm Aylığı Alanlara 5 Bin TL Promosyon! Bankalara Başvurun!