1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. PTT’den Dar Gelirliye 1.500-3.500 TL Fatura Desteği! Kimler Başvurabilir?

PTT’den Dar Gelirliye 1.500-3.500 TL Fatura Desteği! Kimler Başvurabilir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli vatandaşlar için önemli bir destek programı başlattı. PTT aracılığıyla sağlanan bu program kapsamında, ihtiyaç sahiplerine 1.500 TL ile 3.500 TL arasında fatura desteği veriliyor. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Kimler Başvurabilir?

Bu destek programına, hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin üçte birinden az olan aileler başvurabiliyor. Başvuru süreci e-Devlet sistemi üzerinden kolayca gerçekleştirilebilir.

Başvuru Şartları

Başvuru yapabilmek için şu şartlar gerekiyor:

  • Kimlik belgesi
  • İkamet adresine kayıtlı doğal gaz aboneliği

Başvurular onaylandığında, ödemeler hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacak veya PTT şubelerinden alınabilecek.

Ödeme Detayları

Ödemeler her ay hesaplanarak iki ayda bir hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaktadır. Bu destek programı, dar gelirli vatandaşların mali sıkıntılarını hafifleterek daha rahat bir yaşam sürmelerini sağlıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu tür yardım programları ile toplumun her kesimine yardım eli uzatmaya devam ediyor.

Destek Programının Kapsamı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğal gaz faturasını ödemekte güçlük çeken hanelere yönelik “Doğal Gaz Tüketim Desteği” adı altında yardım sağlıyor. Bu kapsamda, hanelere yıllık 3.500 TL’ye kadar doğal gaz tüketim desteği sunulmaktadır.

Bu program sayesinde dar gelirli vatandaşlar, mali sıkıntılarını hafifleterek daha konforlu bir yaşam sürebilmekte. Bakanlığın sağladığı bu sosyal yardımlar, ihtiyaç sahiplerinin yanında olarak onların yaşam standartlarını yükseltmeyi amaçlıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli