1. Haberler
  2. Emeklilik
  3. SGK Bayram Öncesi 5000 TL Ek İkramiyeyi Duyurdu!

SGK Bayram Öncesi 5000 TL Ek İkramiyeyi Duyurdu!

SGK’dan Erken Emeklilik! 1990 Sonrası İşe Girenlerin Emeklilik Yaşı Sil Baştan Değişiyor
SGK’dan Erken Emeklilik! 1990 Sonrası İşe Girenlerin Emeklilik Yaşı Sil Baştan Değişiyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SGK’dan gelen müjdeli haberle birlikte, 81 ilin vatandaşları bayram öncesinde 5000 TL ek ikramiye alacaklar. Uzun süredir beklenen ödemelerin hesaplara aktarılacağı günler de belirlendi. Peki, kimler bu ek ikramiyeden faydalanacak ve başvuru koşulları neler? İşte SGK’nın son dakika duyurusu ve başvuru detayları…

Milyonlarca insanı ilgilendiren bu duyuru ile birlikte, emekliler, dul ve yetimler bayram öncesi ek promosyon alma fırsatına sahip olacaklar. Bankalarla iletişime geçerek bu ödemeleri alabilecek olan vatandaşlar için SGK tarafından açıklanan verilere göre, dul ve yetim maaşı alanlar en az 5000 TL tutarında ek ikramiye alacaklar.

Bu devlet desteği, maddi zorluklar içinde olan vatandaşlara umut veriyor. SGK’nın açıklaması, geçim sıkıntısı çeken birçok insan için önemli bir destek olacak. Özellikle dul ve yetim maaşı alan 3 milyondan fazla vatandaşın bu ek ödemeden faydalanması bekleniyor.

Promosyon bedelini almak isteyenlerin kamu bankalarına başvurması gerekiyor. Bu yıl 12 bin TL olan kampanya ücretleri, SGK’nın yeni düzenlemesi ile 5000 TL seviyesinde kalacak. Bu fırsattan yararlanmak isteyen dul ve yetim emekliler de SGK’nın yeni düzenlemesinden faydalanabilecekler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli