SGK Emeklilere Destek Vermeye Devam Ediyor! Misafirhane, Tren ve PTT Hizmetlerinde İndirimler!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekliler artık maaşlarıyla rahat yaşayacak ve sunulan ek fırsatlardan da faydalanabilecekler! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın açıklamalarına göre, emeklilere yönelik devletin çeşitli kurumlarından sağlanacak özel indirimler ve avantajlarla birlikte, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) artık daha fazla hizmet sunacak.

Misafirhanelerden öğretmenevlerine, PTT Kargo’dan tren seferlerine kadar birçok alanda indirimler sunulacak. Özellikle tüm illerde bulunan misafirhaneler, öğretmenevleri ve sosyal tesislerde %15’e varan indirimler emeklilerin hizmetine sunulacak.

Ayrıca, Pttcell ve PTT Kargo gibi kurumlar aracılığıyla özel indirimler sağlanırken, devlet demiryolları tarafından yapılan tren seferlerinde de %10’a varan indirimler uygulanacak. Fatura ödemelerinde ise yerli kart olan Troy kart üzerinden ekstra indirimler sunulacak.

SGK’nın da emeklilere yönelik hizmetlerini artırdığı belirtiliyor. Telefonla hizmet sağlanması için yeni düzenlemeler yapılacak ve ALO 170 hizmeti geliştirilecek. Bununla birlikte, SGK bünyesinde emekli hizmet masaları kurularak, emeklilerin her türlü ihtiyacına daha erişilebilir bir şekilde cevap verilecek.

Bakan Işıkhan, “Artık SGK’yı sosyal açıdan da emeklilere hizmet verecek, gerçek anlamda emeklilerimizi SGK’ya paydaş yapacak, sosyal yönü olan bir kurum haline dönüştürüyoruz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
SGK Emeklilere Destek Vermeye Devam Ediyor! Misafirhane, Tren ve PTT Hizmetlerinde İndirimler!