SON DAKİKA! SSK VE BAĞKUR EMEKLİSİNE 13 BİN TL ÖDEME!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emeklilere bayram öncesi müjde geldi. Haziran ayında hem bayram ikramiyesi hem de emekli maaşı alacak olan SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri için çifte ödeme gündemde. İşte tüm detaylar…

Çifte Ödeme Müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bayram ikramiyesi ödemesinin Kurban Bayramı öncesinde yapılacağını açıkladı. Bu yıl emekliler, hem ikramiyelerini hem de maaşlarını bayramdan önce alacaklar. Haziran ayında 16 milyon vatandaş için çifte ödeme yapılacak.

Bayram İkramiyesi 3.000 TL

Bu yıl yüzde 50 zamla 2.000 TL’den 3.000 TL’ye çıkarılan bayram ikramiyesi, Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı öncesinde de ödenecek. İkramiyeden tüm emekliler, dul ve yetimler ile iş göremezlik ödeneği alanlar yararlanacak.

Erken Maaş Ödemesi

Kurban Bayramı 16-19 Haziran tarihlerine denk geliyor. Bu tarihlerde maaş günü olan emekliler, ödemelerini bayramdan önce alacak. 10-14 Haziran haftasında hem ikramiyeler hem de maaşlar birlikte ödenecek.

Emekli Maaşları ve İkramiyeler

Şu an uygulanan emekli taban maaşı 10.000 TL. Bayram ikramiyesiyle birlikte emeklilere en az 13.000 TL yatırılacak. Emekli maaşı 10.000 TL’den yüksek olanlar ise kendi maaşlarını ve 3.000 TL’lik ikramiyelerini alacaklar.

Erken Başvuru Avantajı

31 Mayıs’a kadar emeklilik başvurusu yapan sigortalılar, 1 Haziran’dan itibaren aylık hesaplanmasına başlayacakları için bayram ikramiyesinden yararlanabilecekler. Aylık bağlanmasa bile işlemler tamamlandıktan sonra ikramiye ve toplu maaşlar birlikte ödenecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
SON DAKİKA! SSK VE BAĞKUR EMEKLİSİNE 13 BİN TL ÖDEME!