1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Sosyal Yardımlar Temmuz’da Ne Kadar Ardı? SED Yardımı 11 Bin TL’yi Buldu!

Sosyal Yardımlar Temmuz’da Ne Kadar Ardı? SED Yardımı 11 Bin TL’yi Buldu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Temmuz 2024 maaş zamları ve sosyal yardım ödemeleriyle ilgili beklenen açıklama sonunda geldi. Temmuz ayında yapılacak ödemelerde belirgin artışlar yaşanacak.

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verilerine göre, Temmuz 2024’te memur maaş katsayısındaki artışın %20 olması bekleniyor. Bu durum sosyal yardım ödemelerini de etkileyecek ve bazı sosyal yardımlar 10.000 TL’yi aşacak.

Özellikle SED (Sosyal ve Ekonomik Destek) yardımı alanlar için merakla beklenen açıklama yapıldı. Temmuz ayında SED ödemelerinde %20 civarında bir artış öngörülüyor. Bu durumda SED ödemesi 8.895 TL’den 11.118 TL’ye kadar yükselecek. Ancak bu ödeme, çocukların eğitim kademesine göre farklılık gösterebilir.

SED ödemesi almak için ailenin dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olması gerekiyor. Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması ve ayrıca okula giden bir çocuğun bulunması şartı aranıyor. Bu şartları sağlayanlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ya da e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirler. Ayrıca, koruyucu ailelere de aynı şartlar dahilinde devlet tarafından SED yardımı yapılıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli