SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine Müjde! Temmuz Zammı Netleşti: Yüzde 30 Artış Bekleniyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekliler, Temmuz ayında maaşlarına yapılacak zammı heyecanla bekliyor. Ekonomist Muhammet Bayram, emekli maaşlarında enflasyon farkı ve refah payı artışı ile yüzde 30’luk bir zam bekliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2024’ü “emeklinin yılı” ilan etmesi emeklilerde büyük bir umut yaratmıştı. Yılbaşında yapılan yüzde 49,25’lik zam ile en düşük emekli maaşı 10 bin TL’ye yükseltilmişti. Fakat enflasyon karşısında bu artış bile yetersiz kalmış ve emeklilerin maaşları erimişti.

Temmuz ayında maaşlara enflasyon farkı eklenecek. 4 aylık enflasyon farkı yüzde 18,72 olarak açıklandı. Mayıs ve Haziran ayı enflasyon rakamları da belli olduktan sonra 6 aylık enflasyon farkı netleşecek. Uzmanlar bu oranın yüzde 25 civarında olacağını tahmin ediyor.

Ekonomist Muhammet Bayram ise enflasyon farkının üzerine refah payı da eklenmesini bekliyor. Bayram, TÜİK’in sepetinin vatandaşın sepetinden farklı olduğunu ve refah payı artışının gerekli olduğunu savunuyor. Erdoğan’ın da bu yılı “emeklinin yılı” ilan etmesini hatırlatan Bayram, hükümetten yüzde 30’luk bir zam talep ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine Müjde! Temmuz Zammı Netleşti: Yüzde 30 Artış Bekleniyor!