THREADS TÜRKİYE’DE KAPATILIYOR! Bugün Son Gün!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Rekabet Kurumu’nun aldığı kararla, Zuckerberg’in yeni platformu Threads’e Türkiye’den erişim geçici süreliğine engellenecek. Bu karar, platformun Türkiye’deki faaliyetlerini ve kullanıcılarının erişimini etkileyecek. Threads’in Türkiye’deki son durumu ve erişim kısıtlamasının süresiyle ilgili ayrıntılar bekleniyor.

Gece Yarısı Başlıyor: Threads’e Erişim Kapatılıyor!
Meta’nın Twitter’a rakip olarak tanıttığı Threads, Türk Rekabet Kurumu’nun aldığı geçici tedbir kararı nedeniyle Türkiye’deki faaliyetlerini durduracak. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, 29 Nisan’dan itibaren Threads’e Türkiye’den erişim geçici olarak engellenecek.

Platformun Popülerliği ve Erişim Kısıtlaması
Threads, Twitter’a benzerliğiyle dikkat çekiyor ve kısa sürede milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edildi. Özellikle Instagram kullanıcıları arasında popüler olan bu platform, kısa ve öz mesajlaşma imkanı sunmasıyla biliniyor. Ancak, Türkiye’deki erişim kısıtlaması, kullanıcıların platforma olan ilgisini nasıl etkileyecek, merak konusu.

Geçtiğimiz Ayın Gelişmeleri ve Kurumsal Yaptırımlar
Meta Platforms’a yönelik yapılan soruşturma sonucunda Türk Rekabet Kurumu, günlük 4.8 milyon TL idari para cezası uygulamıştı. Ayrıca, Instagram ile Threads arasındaki veri aktarımıyla ilgili tedbirler de alınmıştı.

Threads Hesabı Nasıl Silinir?
Threads uygulamasının bünyesinde hesap silme fonksiyonu bulunmuyor ancak kullanıcılar hesaplarını dondurabilirler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
THREADS TÜRKİYE’DE KAPATILIYOR! Bugün Son Gün!