1. Haberler
  2. Emeklilik
  3. AİLE BAKANI DUYURDU! Faizsiz Evlilik Kredisinde İlk Ödeme Tarihini Açıkladı!

AİLE BAKANI DUYURDU! Faizsiz Evlilik Kredisinde İlk Ödeme Tarihini Açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yeni evlenecek gençlere yönelik 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz, 150 bin lira tutarında faizsiz krediye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Göktaş, deprem bölgesinde uygulanan krediyle ilgili detayları paylaşarak, “Eğitim programlarına katılan ve resmi nikahlarını 15-30 Nisan arasında gerçekleştiren çiftlerin kredi ödemelerine 21 Mayıs’ta başlayacağız.” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı’nı da duyurdu. Bu planın önemine vurgu yaparak, “Bu dönemi, dinamik nüfusu koruyarak aile ve evlilik kurumunu güçlendirmeye odaklanarak geçireceğiz.” şeklinde konuştu.

Göktaş ayrıca, “Evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetleri alan 2 bin 13 genç çiftimize teşekkür ederiz. Diğer başvuruların da incelemesi devam ediyor ve 21 Mayıs’ta hesaplara yatırılmaya başlayacak.” diyerek projenin ilgi görmesi ve uygulamanın genişlemesi hakkında bilgi verdi. Bu önemli adımla birlikte, genç çiftlerin evlilik süreçlerine destek olacak faizsiz kredi imkanı da hızla yaygınlaşıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli