Aile Bakanı Göktaş Açıkladı! Bayram Öncesi 1.700 TL Nakdi Yardım Başvuruları Başladı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Engelli ve Yaşlılara Bayram Öncesi Sosyal Yardım Müjdesi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Engelli ve Yaşlılara Bayram Öncesi Sosyal Yardım Müjdesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahiplerine yönelik yeni bir nakdi yardım programını duyurarak vatandaşların yüzünü güldürmeye hazırlanıyor. Bayram öncesi yapılan bu duyuruyla, şartları sağlayanlara 1.700 TL’lik bir yardım yapılacak. İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yaşlılar, engelliler, ve eşini kaybetmiş kadınlar gibi dezavantajlı gruplara yönelik sosyal yardım ödemelerine bir yenisini ekliyor. “İşe Yönlendirme Yardımı” adı altında yapılan bu nakdi yardım, ihtiyaç sahiplerine ekonomik destek sağlamayı amaçlıyor.

Bu yardımdan yararlanmak isteyenlerin İŞKUR aracılığıyla işe yönlendirilmiş olmaları gerekiyor. Başvuru yapacak kişilerin SYDV’lerine giderek kimlik kartlarıyla başvurularını yapmaları mümkün. Başvuruların kabul edilmesi ve yardım almayı hak etmek, SYDV mütevelli heyeti tarafından belirleniyor.

Yapılan açıklamaya göre, SYDV mütevelli heyeti tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerine aylık net asgari ücretin en fazla yüzde 10’u kadar yardım yapılacak. Bu da 2024 yılı için 0-1.700 TL arasında bir ödeme anlamına geliyor.

Ödemeler her ayın 15’i ile 31’i arasında hesaplara yatırılırken, Kurban Bayramı öncesi ödemelerin daha erken bir tarihte yapılması bekleniyor. Başvuruların kabul edilme süreci, bildirim tarihinden itibaren bir ay içinde tamamlanıyor. Bu yardımdan yararlanmak isteyenlerin SYDV’lerine başvurarak detaylı bilgi alabilecekleri belirtiliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
Aile Bakanı Göktaş Açıkladı! Bayram Öncesi 1.700 TL Nakdi Yardım Başvuruları Başladı!