1. Haberler
  2. Türkiye
  3. DÜŞÜK FAİZLE NASIL EV SAHİBİ OLUNUR? İlk Evim Kampanyası Başvuru Şartları

DÜŞÜK FAİZLE NASIL EV SAHİBİ OLUNUR? İlk Evim Kampanyası Başvuru Şartları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye gündeminde olan düşük faizli konut kredisi, 2024 yılında emlak sektörüne canlılık getirecek. Orta Vadeli Program (OVP) çerçevesinde başlatılacak olan “ilk evim kampanyası” ile birlikte ev sahibi olmak isteyenlere büyük bir fırsat sunulacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın açıklamalarıyla gündeme gelen bu kredi fırsatıyla ilgili detaylar merakla bekleniyor. İşte, düşük faizli konut kredisi başvuru şartları ve faiz oranıyla ilgili son bilgiler…

Düşük Faizli Konut Kredisi 2024 Başvuru Haberleri:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın Orta Vadeli Program (OVP) kapsamında yapmış olduğu açıklamalar, emlak sektöründe heyecan yarattı. Özellikle ilk defa ev alacaklara yönelik düşük faizli konut kredisi, 2024 yılının önemli finansal gelişmelerinden biri olarak öne çıkıyor. Peki, bu kredi kampanyası ne zaman başlayacak, başvuru şartları neler?

Düşük Faizli Konut Kredisi 2024: Ne Zaman Çıkacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurmasının beklendiği 1.20 faizli konut kredisi kampanyası için çalışmalar hızla sürüyor. Meclis gündemine gelmesi ve yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan bu kredi fırsatı, ev sahibi olmak isteyenlere büyük bir destek sağlayacak.

Başvuru Şartları Neler Olacak?

  • Orta Vadeli Program (OVP) kapsamında ilk kez ev alacaklara özel düşük faizli kredi imkanı sunulacak.
  • Faiz oranı olarak yüzde 1.20’nin bekleniyor olmasıyla birlikte, bu fırsattan sadece hiç evi olmayanlar yararlanabilecek.
  • Kredi vadesi ise 15 yıl olarak öngörülüyor. Ayrıca, 120 ay dışında 180 aya kadar bir vadelendirme imkanı da düşünülüyor.

Düşük faizli konut kredisi başvurularının ne zaman başlayacağı ve detayları, konunun gelişmeleriyle birlikte netlik kazanacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli