1. Haberler
  2. Emeklilik
  3. EMEKLİLERE TEMMUZ AYINDA 6 BİN TL SEYYANEN ZAM MÜJDESİ!

EMEKLİLERE TEMMUZ AYINDA 6 BİN TL SEYYANEN ZAM MÜJDESİ!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

16 milyon emekli için sabah müjdesi! Meclis’ten sürpriz bir kararla Temmuz ayında emeklilere yapılacak 6.000 TL seyyanen zam haberi gündemi sarsıyor. Ekonomik krizden etkilenen emeklilerin uzun süredir beklediği bu zam, 2024 yılı emekliler için önemli bir adım olarak kabul ediliyor. Yapılan bu zam ile en düşük emekli maaşı 10 bin TL’ye çıkartılmış ve SSK ve Bağ-Kur emeklileri için toplamda yüzde 49,25’lik bir artış sağlanmış oldu.

Emeklilere yönelik yapılan bu desteklerin yanı sıra hükümetin yeni emekli yasası kapsamında seyyanen zamın da dahil olduğu belirtiliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Emekliler Yılı” ilan ettiği 2024’de, Temmuz ayında yapılacak olan bu zam için Hazine ve Çalışma Bakanlığı’na talimat vermesi de dikkat çekiyor. Belediyeler ve bankalar ile yapılacak protokollerle emeklilere yönelik yeni destekler hayata geçirilecek, refah payı uygulaması devam edecek ve yaşam standartlarının yükseltilmesi hedefleniyor.

Bu gelişmelerle birlikte emeklilerin alım gücünün artırılması ve bayram dönemlerinde daha fazla rahat etmelerinin sağlanması amaçlanıyor. Yeni emekli yasası ile birlikte emeklilere yönelik çeşitli yenilikler ve desteklerin getirilmesi planlanırken, seyyanen zam miktarının netleşmesi ise yakın zamanda bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli