Emeklilere Zam Müjdesi Cem Küçük’ten! Seyyanen Zam Ne Zaman Yapılacak?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci Cem Küçük, canlı yayında seyyanen zam konusundaki güncel durumu duyurdu.

KARAR’da yer alan habere göre; Küçük, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce yaptığı açıklamalara atıfta bulunarak, emekli maaşlarındaki seyyanen artışların adaletsizlik yarattığını ifade etti. Erdoğan’ın, devletin ve milletin daha fazla çalışarak daha çok gelir elde edeceğini ve bu kazançtan emeklilere hak ettikleri payı vereceklerini belirttiği sözlerini hatırlattı.

Ancak, en düşük emekli maaşının yetersiz olduğu gerçeğini de vurgulayan Küçük, enflasyon artışı ve hayat pahalılığının emeklileri olumsuz etkilediğini dile getirdi. Özellikle, en düşük emekli maaşının açlık sınırının oldukça altında olduğunu ve vatandaşları zor durumda bıraktığını belirtti.

Emeklilerin yerel seçim öncesi seyyanen zam taleplerine de değinen Küçük, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konudaki net tutumunu aktardı. Erdoğan’ın, bütçe sıkıntıları nedeniyle seyyanen zam yapılmayacağı yönündeki açıklamasını hatırlattı.

Son olarak, seyyanen zam beklentilerini değerlendiren Küçük, “Temmuz ayını beklemiyorum. 2025 Ocak ayında seyyanen zammın olmasını bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
Emeklilere Zam Müjdesi Cem Küçük’ten! Seyyanen Zam Ne Zaman Yapılacak?