EYT’de Yeni Takvim Belli Oldu! Işıkhan: “5 Yılda 2,5 Milyon Kişi Daha Emekli Olacak!”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EYT düzenlemesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaklaşık 2 milyon kişinin EYT kapsamında emekli olduğunu belirtti. Bakan Işıkhan, önümüzdeki 5 yıl içinde 2,5 milyon kişinin daha bu sisteme dahil olacağını ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Anadolu Yayıncılar Federasyonu’nun düzenlediği programda basın mensuplarıyla buluştu. Bu toplantıda, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili güncel durumu ve gelecekteki planları paylaştı.

5 Yılda 2,5 Milyon Kişi Daha EYT’ye Dahil Olacak

Bakan Işıkhan, EYT düzenlemesi kapsamında yaklaşık 2 milyon kişinin emekli olduğunu belirtti. Ayrıca, önümüzdeki 5 yıl içinde 2,5 milyon kişinin daha EYT sistemine dahil olacağını açıkladı. Işıkhan, “Şu anda EYT kapsamında olup çalışmaya devam eden 1 milyon kişi var,” diyerek, mevcut durumda EYT’lilerin iş hayatında aktif rol aldığını vurguladı.

Emeklilerin Bayram İkramiyeleri ve Maaşlar

Bakan Işıkhan, emeklilerin bayram ikramiyeleri ve maaşlarıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. En düşük memur emeklisi maaşının şu an için 14 bin 600 lira olduğunu, kök aylığı ise 10 bin liranın altında olan 4 milyon emekli bulunduğunu belirtti. Işıkhan, “Bunların dışında, sosyal hayata dair emeklilerimizin yararlanabilecekleri hizmetler için dinamik ve kullanışlı bir altyapı oluşturacağız,” dedi.

Çalışmalar Devam Ediyor, Takvim Yakında Açıklanacak

Bakan Işıkhan, EYT düzenlemesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü ve bayramdan önce bir takvim açıklayacaklarını söyledi. “Bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yakın zamanda takvim açıklanacak,” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
EYT’de Yeni Takvim Belli Oldu! Işıkhan: “5 Yılda 2,5 Milyon Kişi Daha Emekli Olacak!”