1. Haberler
  2. Emeklilik
  3. Öğretmen İl Dışı Atama Sonuçları 2024! MEBBİS Ekranından Sorgula!

Öğretmen İl Dışı Atama Sonuçları 2024! MEBBİS Ekranından Sorgula!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen il dışı atama sonuçlarını bekleyenler için heyecan dolu bir süreci başlattı. Öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvuruları 3-7 Haziran tarihleri arasında tamamlandı ve şimdi gözler MEBBİS ekranına çevrildi. Öğretmen il dışı atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar ve sorgulama ekranı…

Son Dakika Açıklaması Bekleniyor

Öğretmenler, kadrolu olarak görev yapanlar arasından iller arası yer değiştirme sonuçlarını merakla bekliyorlar. MEBBİS ekranında yer alacak olan bu sonuçlar, öğretmenlerin yeni görev yerlerini öğrenmelerini sağlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen il dışı atama sonuçlarını 11 Haziran 2024 tarihinde açıklayacak.

Öğretmen İl Dışı Atama Başvuru Şartları

Öğretmenlerin il dışı tayin başvurularında bulunabilmek için belirli şartları sağlamaları gerekiyor:

  1. Kadrolu olarak görev yapıyor olmak,
  2. En az üç yıl kıdeme sahip olmak,
  3. Disiplin cezası almamış olmak.

Öğretmenler Yeni Görev Yerlerine Hazırlanıyor

Öğretmenler, atama sonuçlarının açıklanmasının ardından hızla yeni görev yerlerine hazırlanacaklar. 2024-2025 eğitim-öğretim yılında öğretmenler, yeni görev yerlerindeki çalışmalarına başlayacaklar. İsteğe bağlı tayin ihtiyaç kontenjanları, il müdürlükleri tarafından ilan ediliyor. İlgili kontenjanları görmek için MEB il-ilçe milli eğitim müdürlüklerinin sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçları Sorgulamak İçin Tıklayın

Öğretmen il dışı atama sonuçlarını MEBBİS ekranından sorgulamak için buraya tıklayabilirsiniz. Yeni görev yerlerindeki öğretmenlere şimdiden başarılar dileriz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli