SGK Uzmanı: Asgari Ücret Açlık Sınırının Altında Kalamaz!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SGK Baş Uzmanı İsa Karakaş, asgari ücret ve emekli maaşlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, asgari ücrete zam yapılabilecek tarihi duyurdu.

Emekliler Temmuz ayında maaşlarına yapılacak zam hakkında yeni açıklamaları ve tahminleri yakından takip ederken, asgari ücretle çalışan vatandaşlar da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında zam beklentilerini koruyor. Uzmanlar ise Temmuz ayında olmasa da 2024 yılı içinde asgari ücrete zam yapılabileceğini belirtiyor.

O Tarihte Düzenleme Bekleniyor

Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılmayacağını açıklamıştı. Ancak, halk arasındaki zam beklentileri devam ediyor. SGK Baş Uzmanı İsa Karakaş’ın asgari ücretle ilgili yaptığı açıklamalar birçok kişinin dikkatini çekmiş durumda. Karakaş, Temmuz ayında asgari ücrete zam beklemediğini, ancak ilerleyen bir tarihte düzeltme yapılabileceğini ifade etti.

Karakaş, asgari ücretin açlık sınırının altında kalamayacağını vurgulayarak, “Bu güncellemenin Temmuz ayında olmayacağı kesinleşti ama Eylül gibi bir düzenleme mutlaka bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

SGK Baş Uzmanı İsa Karakaş’a göre, Eylül ayı itibariyle asgari ücretin açlık sınırının altında kalmaması için mutlaka bir düzenleme yapılması gerekiyor. Karakaş, 2024 yılı içinde bu artışın gerçekleştirilmesinin önemli olduğunu belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
SGK Uzmanı: Asgari Ücret Açlık Sınırının Altında Kalamaz!