STAJ VE ÇIRAKLIK MAĞDURİYETİ BİTİYOR! Meclis’ten Onay!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Staj ve çıraklık süreçlerinde yaşanan sigorta mağduriyetleri için TBMM’de yeni düzenleme oylanacak. Binlerce gencin emeklilik yolunu açacak bu düzenleme önemli bir adım olarak karşılanıyor.

TBMM, uzun yıllardır staj ve çıraklık süreçlerinde yaşanan sigorta mağduriyetlerini sona erdirecek önemli bir düzenlemeyi oylamak üzere adım atıyor. Bu düzenleme, henüz sigorta sistemine dahil olmayan stajyerler ve çırakların haklarını korumayı amaçlıyor.

Şu anda birçok gencin emeklilik hakkından mahrum kalmasına neden olan sigorta primlerinin ödenmemesi sorunu, yeni düzenlemeyle son bulacak. Gençlerin staj ve çıraklık süreçlerinde de sigorta primlerinin ödenmesi sağlanacak, böylece sosyal güvence sistemine dahil olacaklar ve emeklilik haklarından yararlanabilecekler.

TBMM’nin önümüzdeki günlerde yapacağı oylama sonucunda kabul edilmesi beklenen bu düzenleme, gençlerin iş güvencesi ve emeklilik hakları açısından önemli bir adım olacak. Eğer onaylanırsa, binlerce gencin emeklilik yolundaki engelleri kalkacak ve daha adil bir çalışma ortamı sağlanmış olacak. Bu düzenleme, gençlerin iş hayatına daha güçlü bir başlangıç yapmalarını sağlayacak ve toplumun sosyal güvenliğine olumlu katkılar sunacak.

2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
STAJ VE ÇIRAKLIK MAĞDURİYETİ BİTİYOR! Meclis’ten Onay!