Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Özgür Özel’den Destek! Mitinge Katılacak

Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Özgür Özel'den Destek! Mitinge Katılacak
Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Özgür Özel'den Destek! Mitinge Katılacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, staj ve çıraklık sigortası mağdurlarının sorunlarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen mitinge katılacağını duyurdu. Özel, geçtiğimiz hafta İstanbul’da gerçekleştirdiği ‘Büyük Eğitim Mitingi’nin ardından bu hafta sonu Ankara’da düzenlenecek ‘Büyük Emekli Mitingi’ne de katılacağını belirtti. Ayrıca, haziran başında Rize’de ‘Çay Mitingi’ düzenleyeceğini açıkladı.

Staj ve Çıraklık Mağdurları Mitingi

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu tarafından düzenlenen mitinge Özel’in katılımı, mağdurlar için önemli bir destek olarak değerlendiriliyor. Federasyon, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamındaki çıraklar ve staj yapan öğrencilerin sigorta kartlarının karşılıksız olduğunu belirterek, fiili çalışma dönemlerinin başlangıcı olarak sigorta başlangıç tarihlerinin kabul edilmesini talep ediyor.

Özgür Özel’in Açıklamaları

Özgür Özel, miting davetini alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:
“Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu’nun ve çok sayıda staj mağdurunun İstanbul’da yapacaklarını duyurdukları miting davetini aldım. Cumhuriyet Halk Partisi olarak staj ve çıraklık sigortası mağdurlarının sorunları çözülene kadar yanlarında durmaya devam edeceğiz.”

Miting Programları

Özgür Özel, geçtiğimiz hafta İstanbul’da düzenlediği ‘Büyük Eğitim Mitingi’nde olduğu gibi, bu hafta sonu Ankara’da gerçekleştirilecek ‘Büyük Emekli Mitingi’nde de yer alacak. Haziran başında ise Rize’de ‘Çay Mitingi’ düzenleyecek olan Özel, emekçi ve mağdur kesimlerin sorunlarına dikkat çekmeyi sürdürecek.

Mağdurların Talepleri

Staj ve çıraklık sigortası mağdurları, sigorta kartlarının karşılıksız olduğu ve fiili çalışma dönemlerinin başlangıcının sigorta başlangıç tarihi olarak kabul edilmediği gerekçesiyle uzun süredir mağduriyet yaşıyor. Federasyon, bu mağduriyetlerin giderilmesi için düzenlediği mitinglerde, yetkililere çağrıda bulunarak gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Özgür Özel’den Destek! Mitinge Katılacak