1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. YAŞ ÇAY ALIMI BAŞLIYOR! ÇAYKUR Duyurdu!

YAŞ ÇAY ALIMI BAŞLIYOR! ÇAYKUR Duyurdu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), 2024 yılı ikinci sürgün yaş çay alım çalışmalarının sorunsuz bir şekilde devam ettiğini duyurdu. ÇAYKUR’un açıklamasına göre, 26 Haziran 2024 Çarşamba günü ikinci sürgün yaş çay alımlarına başlanacak.

ÇAYKUR, çay tarımının aile işletmeciliği geleneğini sürdürmenin ve gelecek nesillere aktarılmasının doğru politikalar ve uygulamalarla mümkün olduğunu vurguladı. Açıklamada, üreticilerin çay hasadını doğru şekilde yapmaları ve toplanan ürünlerin yabancı ot, kök ve kuru yapraktan arındırılmış olmasının büyük önem taşıdığı belirtildi.

ÇAYKUR yetkilileri, ikinci sürgün çay alımlarına başlamadan önce gerekli koordinasyon, denetim ve sektör içi çalışmaları titizlikle takip ettiklerini ifade etti. Açıklamada, Daire Başkanları ve Fabrika Müdürleri ile yapılan kampanya hazırlıkları ve istişare toplantılarının sonucunda 26 Haziran 2024 Çarşamba günü ikinci sürgün çay alımlarının başlayacağı bilgisi paylaşıldı.

ÇAYKUR yetkilileri, ikinci sürgün sezonunun tüm çay üreticileri için verimli ve huzurlu geçmesini temenni ettiklerini belirtirken, üreticilere doğru çay hasadı yapmaları konusunda önemli uyarılarda bulundular.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli