Torba Yasa Meclisten Geçti! 3600 Ek Gösterge, 7200 Prim, Erken Emeklilik Var mı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın açıklamalarının ardından, torba yasada yer alacak konular, özellikle erken emeklilik, 3600 ek gösterge, Bağkur 7200 (SSK prim eşitlemesi) gibi hususlar büyük bir ilgiyle bekleniyor.

Torba yasa çalışmaları kapsamında, geçtiğimiz günlerde kabul edilen 86 maddelik bir çalışma dikkat çekiyor. Özellikle erken emeklilik, 3600 ek gösterge, Bağkur-SKK prim günü eşitlemesi gibi konuların gündemde olduğu bu çalışma, vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor.

2024 Torba Yasası Maddeleri ve İçeriği

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın açıklamalarına göre, torba yasa içeriğinde birçok önemli konu ele alınıyor. Bu konular arasında ev hanımlarına emeklilik, Bağkur prim desteği, erken emeklilik gibi maddeler bulunuyor.

Torba yasada kademeli emeklilik konusunda bir düzenleme olup olmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Bağkur 7200 ve Diğer Düzenlemeler

Bağkur prim günü sayısının 9000’den 7200’e düşürülmesi gibi düzenlemelerin yanı sıra, ev hanımlarına yönelik prim desteği gibi önemli adımlar da bekleniyor. Ancak, bu düzenlemelerin yasalaşması ve yürürlüğe girmesi için henüz net bir tarih belirlenmedi.

3600 Ek Gösterge Torba Yasada Var Mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın daha önce yaptığı açıklamalara göre, 3600 ek gösterge düzenlemesi için çalışmalar devam ediyor. Ancak, bu düzenlemenin torba yasada yer alıp almayacağı henüz netlik kazanmış değil.

Torba Yasada Beklenen Tarih

Torba yasanın yasalaşması ve yürürlüğe girmesi için henüz net bir tarih belirlenmedi. Ancak, Meclis gündemine gelmiş olan torba yasa maddelerinin önümüzdeki dönemde görüşülmesi bekleniyor.

Sonuç

Torba yasa maddeleri ve içeriğiyle ilgili çalışmalar devam ediyor. Vatandaşlar, özellikle emeklilik ve prim konularında yapılacak düzenlemeleri yakından takip ediyor. Ancak, net bir tarih ve içerik hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
d_nceli
Düşünceli
Torba Yasa Meclisten Geçti! 3600 Ek Gösterge, 7200 Prim, Erken Emeklilik Var mı?